InspiratiereisEgypte – Met de wind in de zeilen

Ontdek Egypte
Zes dagen lang volgt u de Nijl van Esna naar Aswan aan boord van een dahabiya, een traditionele Egyptische tweemaster. Geen motor die het tempo oplegt. De wind doet dat. Langs de oevers wisselen palmen en akkers, dorpen en woestijn elkaar af. En altijd weer duikt het oude Egypte op.
Sophie,Egypte-expert en Travel Coach

Over deze rondreis

U vaart in een kleine internationale groep en legt aan waar grote cruiseschepen vaak voorbijvaren. Bij El Kab wandelt u naar graven in de berghelling, in Edfu wacht de tempel van Horus en bij Gebel Silsileh vaart u door een van de smalste delen van de Nijl. Kom Ombo vormt de laatste grote halte voor Aswan. Daartussen zit minstens evenveel reis. Een ochtend waarop vissers al aan het werk zijn. Een duik in de Nijl. Een wandeling bij zonsondergang. Thee aan de oever en lange uren op het dek terwijl het landschap voorbijschuift. Wie liever alleen met familie of vrienden reist, kan de dahabiya volledig privatiseren.
Beste periode:september - mei
Prijs:Op aanvraag MEER DETAILS
Ideale reisduur:6 dagen

Reisplan

Esna
Dag 1

Esna

Ten zuiden van Luxor ligt Esna. Hier stapt u aan boord van de dahabiya, uw thuis voor de komende zes dagen. Eerst kennismaken met de crew en uw medereizigers, daarna de stad in.

Esna leeft van handel. In de souk liggen stoffen, etenswaren en kleine hebbedingen dicht naast elkaar. Verderop ligt de tempel van Khnum, verscholen in het hart van de oude stad.

's Avonds wacht het eerste diner aan boord. Lokale gerechten, bereid met verse producten. Daarna wordt het stiller op de rivier.

El Kab & Edfu
Dag 2

El Kab & Edfu

De ochtend begint in El Kab, ooit de hoofdstad van Opper-Egypte. U wandelt langs een vissersdorp naar de necropolis, waar rijk versierde graven in de berghelling zijn uitgehouwen. Ook de tempel van Nekhbet herinnert aan het belang dat deze plek ooit had.

Later vaart u naar Edfu. Een paard en kar brengt u naar de Grieks-Romeinse tempel van Horus, een van de best bewaarde tempels van Egypte.

Terug aan boord gaan de zeilen opnieuw omhoog. De dahabiya zet koers naar een eiland midden in de Nijl. De oevers worden stiller. De avond ook.

Zeilen & zwemmen
Dag 3

Zeilen & zwemmen

Vroeg op de Nijl ziet u het landschap wakker worden. Vissers zijn al op het water. Langs de oevers liggen akkers en papyrusriet. Dorpen schuiven langzaam voorbij. Hier hoeft u even nergens naartoe.

De dag staat grotendeels in het teken van varen. In de namiddag is er tijd om in de rivier te zwemmen.

Tegen zonsondergang gaat u opnieuw aan wal voor een wandeling door een vallei met rotsblokken vol oude Egyptische hiërogliefen en inscripties. Wanneer het donker wordt, ligt de dahabiya voor anker bij de verlichte tempel van Gebel Silsileh.

Gebel Silsileh
Dag 4

Gebel Silsileh

Hier wordt de Nijl smaller. Bergwanden komen dichter naar het water en grote cruiseschepen varen voorbij. Een dahabiya kan wel aanleggen.

U bezoekt de kleine tempel van Horemheb en wandelt door de zandsteengroeven. Daarna wacht thee in een eenvoudig theehuis. Wie wil, probeert er een shisha.

De namiddag blijft bewust leeg. Zwemmen, lezen, op het dek zitten. De rivier doet de rest.

Kom Ombo
Dag 5

Kom Ombo

Aan een bocht van de Nijl verschijnt Kom Ombo. De Grieks-Romeinse tempel staat vlak aan het water en is aan twee goden gewijd: Haroëris, de valkgod, en Sobek, de krokodillengod.

In het kleine krokodillenmuseum ontdekt u waarom dat dier zo'n bijzondere plaats innam in het oude Egypte. Daarna keert u terug naar het schip voor het laatste stuk richting Aswan.

Aswan
Dag 6

Aswan

Nog één ochtend aan dek. Langzaam verschijnt de brug van Aswan aan de horizon. De woestijn komt hier bijna tot aan het water en tussen de oevers liggen kleine eilanden verspreid in de rivier.

Na zes dagen eindigt de tocht zoals hij begon: aan de Nijl. U neemt afscheid van de crew. Van het zeilen ook, voorlopig.

Aswan wacht.