C T

C T

Belgium

30-11-11

Penang - Eeuwenoude smeltkroes van culturen

Maleisië is een eeuwenoude menage à trois. Generaties lang leven Chinezen, Malay en Indiërs naast elkaar. Elk met hun eigen religie, tradities, eetgewoontes en gebruiken. Waar je dit vooral voelt is op het eiland Penang, op slechts 40 minuten vliegen van KL.

Penang is minder exotisch dan het kleine broertje Langkawi, maar is des te interessanter. In een en dezelfde straat vind je een kerk, een moskee plus een Chinese en Indische tempel. Veel van de Chinese bevolking hier heeft nog familiebanden in de Fujianprovincie terwijl de Indiërs hier terecht kwamen via Britse opiumboten om op plantages te gaan werken.

Penang is bovenal rijk aan cultuur. Een absolute aanrader is de Birmaanse tempel even buiten het stadscentrum. Een metershoge gouden Boedha roept er op tot het gebed. Het is slechts een van de vele bezienswaardigheden. In Georgetown, zoals de hoofdstad van het eilandje heet, kan je makkelijk te voet of in een van de lokale riksjas de stad met haar kleurrijke wijken verkennen. Neem een lokale gids onder de arm, achter de facades schuilt het ware verhaal van de menage à trois.

Voor culinaire fijnproevers is Penang een verplichte stop in Maleisië. Het is de ideale plek om een van de hawker stalletjes uit te proberen. Een absolute must is de Hong Kong Tea Garden waar je bijna alle gerechten uit het Maleisische spectrum kunt proeven. De HKTG is een bestaand restaurant, met er omheen ontelbare eetkraampjes. Je kunt er zowel van het restaurant als van de eettentjes bestellen. Iedereen doet mee.

Natuurlijk is er ook een Chinatown op Penang. Het voelt er een beetje aan als vergane glorie, maar je mag het absoluut niet missen. Al is het enkel om de befaamde noedels of 'curry mee' of 'curry laksa' van Ah Lien te proeven. Een instituut dat sinds de jaren 1970 onveranderd is gebleven en waar iedereen naartoe komt om van de heerlijke noedels te proeven. De lokale specialiteit Nasi Kandar, traditioneel bereide rijstgerechten, moet je absoluut gaan proeven bij Kayu Nasi Kandar, dat andere beroemde instituut op Penang.

Azië,  Maleisië,  Penang