C T
Belgium17-01-12
Huur eens een Ford Mustang Convertible
“On s’ fait des langues. En Ford Mustang. Et bang! On embrasse. Les platanes
« Mus » à gauche. « Tang » à droite. Et à gauche, à droite.”, zingen Gainsbourg en Bardot. Wat is er nog beter dan met een auto door het zinderende en hallucinante landschap van Arizona en Utah cruisen? Cruisen met een Ford Mustang.
Convertible en knalrood, als het enigszins kan. Oké, het is geen geraffineerd oldtimer model zoals in de Bond Film Goldfinger, anno 1964. Maar stijlvol is hij wel, onze Ford Mustang Convertible 2009. Hij staat glimmend in de luchthaven van Vegas te wachten en zal ons, als alles goed gaat, via indrukwekkende woestijnlandschappen tot in Salt Lake City brengen. Nu denk je misschien dat dit type van vierwieler huren, onbetaalbaar is en enkel is weggelegd voor de lucky few. Fout!
We zijn nu eenmaal de Verenigde Staten. Wie er een extraatje voor overheeft, kan in plaats van een zielloze standaard huurwagen, dit opvallend stijlicoon huren. Wil je een cabrio in Europa huren, dan betaal je zeker de helft meer. Roadtrippen is in de VS een manier van leven.
Uren in de wagen doorbrengen met de indrukwekkende landschappen van Arizona en Utah die constant veranderen is geen pijniging. Zeker niet wanneer je nu en dan eens halt houdt in charmante dorpjes om in een eenvoudige diner iets te eten. Elke doorsnee portie voedt twee personen, de refill koffies en drankjes zijn ook plezant en de service is meestal er goed en zeer vriendelijk. In de States is het ook goedkoop rondrijden. Momenteel kost een liter benzine iets rond de 60 eurocent. Dan mag je al eens het gaspedaal van de Mustang indrukken. Zolang er geen highway patrol in de buurt is tenminste.
USA, Arizona, Utah, Self drive
